Nick Film

O mně


Já, při natáčení filmu Anonymní uživatelé, 15.10.2008

Josef Válek, DiS. (18.4.1989 - ???)

Narodil jsem se v roce 1989 ve Zlíně a tam žiju doteď. Nebyl jsem nikdy ničím zázračný nebo vyčuhující z davu. Jen jsem si v osmé třídě základní školy umínil, že jednou budu slavný filmový režisér a šel jsem si za tím.
Jelikož žádná střední škola ve Zlíně a okolí se zaměřením na film nebyla, vystudoval jsem obor reprodukční grafika pro média na Střední průmyslové škole polytechnické. Tam jsem také s filmem začal. Úplnou náhodou jsem v roce 2007 potkal svého spolužáka ze základky, Honzu Úšelu, a ten právě s Michalem Matulíkem začínal natáčet film Tři dni na Měsíci. Tak jsem se k nim přidal jako asistent režie a hlavně jako prakticky smýšlející člověk.
Poté, co mě v roce 2008 nepřijali na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně pro mírnou názorovou neshodu s přímací komisí, zkusil jsem své štěstí na Filmové škole ve Zlíně a stal se jejím studentem.
V roce 2010 jsem Filmovou školu s vyznamenáním ukončil a s vervou se dal na studium audiovize do Opavy. Tam bohužel nesplnili mé očekávání a po pár měsících jsem školy zanechal.
V současné době pracuji jako učitel odborných předmětů na Střední průmyslové škole polytechnické ve Zlíně.
S filmem to ale nevzdávám a pořád je pro mě prioritou číslo jedna. Ve volném čase dělám na zakázkách a připravuju vlastní projekty.
Myslím, že jsem dobrým příkladem toho, že když člověk opravdu něco chce, tak se mu to povede.


Lidé, pomáhající mi jít za mými cíly:
Jakub Michoněk - kameraman, fotograf. Pravá ruka u všeho od začátku studií na Filmové škole.
Michal Matulík - asi ten nejdůležitější. Nebýt jeho ochoty vzít si na natáčení neznámé nezkušené střevo -mne- tak bych se k filmu jen těžko dostával.
Jan Úšela - takový pisálek, student FAMU.